فایروال فورتی گیت چه امکانات و قابلیت‌هایی دارد؟

content-photos/321/2999/content_photo_IU24LLGizbPemBcl.jpg

مزایا و امکانات فایروال فورتی‌گیت

سرویس‌ها و قابلیت‌هایی که فایروال فورتی‌نت را
از دیگر محصولات بازار متمایز می‌کنند

مدیریت یکپارچه با Security Fabric

بستر Security Fabric فورتی گیت شما را قادر می‌سازد نوآوری‌های دیجیتال را به‌سادگی پیاده‌سازی کنید. با شفافیت کامل و جامعی که این بستر مدیریت برای شما به ارمغان می‌آورد، مدیریت ریسک بسیار ساده می‌شود. با این راهکار یکپارچه و واحد، نیاز به استفاده از چندین محصول تک‌منظوره از بین رفته و پیچیدگی‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر می‌شوند. امکان پشتیبانی از اتوماسیون جریان‌های کاری، سرعت عملیات‌های سازمانی را به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده و زمان پاسخگویی را در تمام اکوسیستم فورتی‌نت کاهش می‌دهد. چهار ویژگی اصلی Security Fabric یعنی شبکه‌ی امنیت‌محور، دسترسی Zero-Trust، امنیت ابری دینامیک و عملیات‌های امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی، بالاترین سطح امنیت را برای انواع زیرساخت‌ها به ارمغان می‌آورند.

قدرت‌گرفته از سیستم‌عامل FortiOS

فایروال FortiGate زیربنای Security Fabric و سیستم‌عامل FortiOS قلب تپنده‌ی آن است. تمامی قابلیت‌های مربوط به شبکه و امنیت در تمامی بستر FortiGate با یک سیستم‌عامل سرراست و شهودی کنترل می‌شوند، و همین امر باعث کاهش پیچیدگی، هزینه‌ها و زمان پاسخگویی می‌شود. این مزیت‌های چشم‌گیر که سیستم‌عامل FortiOS برای هر سازمانی به همراه دارد، حاصل یکپارچه‌سازی محصولات و سرویس‌های امنیتی نسل بعد در یک محصول واحد است. شفافیت بالایی که این سیستم‌عامل نسبت به سطح حمله ایجاد می‌کند و بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های امنیتی مانند امنیت مبتنی بر فریب (Deception-Based Security) باعث شده موسسات ارزیابی فراوانی مانند آزمایشگاه‌های NSS، VB100، AV Comperatives و ICSA آن را به خاطر عملکرد بهینه و امنیت بالا به سازمان‌ها توصیه کنند.

سرویس‌های امنیتی FortiGuard

آزمایشگاه‌های FortiGuard اطلاعات مربوط به چشم‌انداز تهدید را به‌صورت لحظه‌ای و بلادرنگ در اختیار شما قرار داده و کامل‌ترین به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای تمامی راهکارهای فورتینت ارائه می‌کنند. این آزمایشگاه‌ها که از محققان امنیتی، مهندسان و کارشناسان فارنزیک تشکیل شده‌اند، با پیشروترین و برترین سازمان‌های مانیتورینگ در سطح جهان و دیگر فروشندگان محصولات شبکه و امنیت، و هم‌چنین نهادهای قانونی در سراسر دنیا همکاری دارند.

شبکه‌های امنیت‌محور

استراتژی شبکه‌ی امنیت‌محور فورتی نت زیرساخت شبکه‌ی یک سازمان و معماری امنیت آن را به‌طور کامل یکپارچه می‌کند. این ویژگی شما را قادر می‌سازد با حفظ بالاترین سطح امنیت، مقیاس شبکه را گسترش داده و تغییرات مورد نیاز خود را در آن اعمال کنید. این رویکرد مختص زیرساخت‌های نسل بعد بوده و برای حفاظت از شبکه‌های امروزی که همواره در حال تغییر هستند، ضروری است. شبکه‌های امنیت‌محور سیاست‌های امنیتی را در تمامی سطوح و در سراسر زیرساخت‌های منعطف امروزی اعمال کرده و شبکه را به‌طور کامل بر مبنای امنیت استوار می‌کنند و از این رو می‌توانند امنیت پیچیده‌ترین و پویاترین شبکه‌ها را تامین کنند.

content-photos/321/2986/content_photo_TR0cg4BAdTxoZNVK.jpg

شفافیت کامل
با انجام SSL Inspection روی تمامی فلوهای رمزگذاری‌شده، از جمله فلو‌های TLS 1.3، تمامی نقاط کور غیر قابل کنترل را از بین ببرید

content-photos/321/2986/content_photo_ZVt9XrcdNzW2a3gO.jpg

حفاظت در برابر تهدید
بالاترین سطح امنیت در بازار به لطف حفاظت خودکار در برابر تهدید

content-photos/321/2986/content_photo_3UK5Uzn3pvHmkPEe.jpg

یکپارچه‌سازی با Security Fabric
با به‌کارگیری اطلاعات تهدید در تمامی سطح حمله‌ی دیجیتال، امکان حفاظت سریع و خودکار فراهم می‌شود

content-photos/321/2990/content_photo_zFA6kMbL8X86H2jm.jpg

مرکز مدیریت Fabric
یک کنسول واحد برای مدیریت، اتوماسیون، ارکستراسیون و آنالیز

content-photos/321/2990/content_photo_jZGlX8oLgioc2J7Q.jpg

امنیت موثر و معتبر
به‌‎روزرسانی دائمی اطلاعات تهدید از منابع جداگانه و معتبر، امکان حفاظت موثر در برابر تهدیدات شناخته‌شده و ناشناخته را فراهم می‌کند

استفاده از فورتی‌گیت چه مزایایی به همراه دارد؟

فایروال‌های نسل بعد FortiGate با حفاظت از هر نوع زیرساخت، اپلیکیشن و در هر مقیاسی، به سازمان‌ها کمک می‌کنند که به راحتی خود را با تحولات دیجیتال هم‌گام کرده و بهره‌وری عملیاتی خود را افزایش دهند، ورک‌فلوها را خودکار کنند و از امنیتی قدرتمند و بالاترین سطح حفاظت در برابر تهدید بهره‌مند شوند. فایروال‌های نسل بعد فورتی‌گیت ضمن بهره‌مندی از بالاترین قدرت پردازشی در میان نمونه‌های مشابه، مزایای زیر را برای شما به ارمغان می‌آورند:

مدیریت تهدیدات خارجی

با رشد فزاینده‌ی میزان ترافیک HTTPS، سازمان‌هایی که استراتژی موثری برای رمزگشایی TLS نداشته باشند عملا نسبت به تقریبا 90 درصد ترافیک رمزگذاری‌‌شده‌ی HTTPS کاملا بی‌اطلاع هستند و همین مساله باعث می‌شود نسبت به کمپین‌های بدافزاری هدفمند و نشت داده آسیب‌پذیر باشند. فایروال‌های نسل بعد FortiGate امکان پیاده‌سازی شبکه‌های امنیت‌محور را فراهم می‌کنند که شما را قادر می‌سازد شفافیتی کامل نسبت به اپلیکیشن‌ها، تهدیدات و شبکه‌ها به دست آورید. این فایروال هر نوع زیرساختی را با راهکارهای امنیتی محافظت می‌کند که موثربودن آن‌ها در عمل و در تست‌های گوناگونی ثابت شده است و به این شکل تداوم کسب‌وکار شما را تضمین می‌کند.

مدیریت تهدیدات داخلی

شبکه‌های معمولی به خاطر این که هیچ‌گونه امکان پیشرفته‌ای برای بررسی‌های امنیتی ندارند در مقابل حملات داخلی بسیار ضعیف هستند. فایروال‌های نسل بعد FortiGate با سگمنتیشن شبکه، سطح حمله را کاهش داده و توانایی گسترش حمله به بخش‌های دیگر را محدود می‌کنند. فایروال فورتی‌گیت به لطف ورک‌فلوهای خودکار، Adaptive Trust (تعیین محدودیت‌ها بر اساس شاخص‌های رفتاری) و قدرت بالا در حفاظت از تهدید، توانایی ایمن‌سازی هرگونه سگمنتیشن (میکرو، ماکرو، پورت یا اپلیکیشن‌محور) را دارند. با کمک فایروال FortiGate می‌توانید امنیت در عمق را محقق کرده، الزامات قانونی حوزه امنیت را برآورده کرده و دسترسی ایمن به اپلیکیشن‌ها ایجاد کنید.

مدیریت آسیب‌پذیری‌ها

تعداد زیادی از بدافزارها با استفاده از آسیب‌پذیری‌های شناخته‌شده منتشر می‌شوند و این دسته از آسیب‌پذیری‌ها یکی از دلایل اصلی حملات هستند. فایروال فورتی‌گیت یک سیستم IPS یکپارچه با بازه‌ی وسیعی از قابلیت‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد که امکان پچ مجازی (Virtual Patching) را فراهم کرده و ضمن کاهش هزینه‌ها و پیچیدگی زیرساخت، از شما در برابر حملات زیرو-دی نیز محافظت می‌کند.

تامین امنیت در مقیاس Hyperscale

برای ایجاد سرعت‌های مورد نیاز در معماری Hyperscale، لازم است جریان عظیمی از ترافیک کاربران منتقل شود که فایروال‌های سنتی ظرفیت کافی برای پردازش آن را ندارند؛ در نتیجه کیفیت تجربه‌ی کاربری به‌شدت پایین می‌آید. از طرفی اگر بخواهید برای جبران این موضوع سطح امنیت را پایین بیاورید، عملا در را به روی مهاجمان می‌گشایید تا به راحتی سرویس‌های شما را مختل کنند. فایروال‌های فورتینت راهکار امنیتی بی‌نظیر و بی‌رقیبی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید اطمینان حاصل کنید وبسایت‌های کسب‌وکار شما همواره در دسترس و فعال باشند و بهترین تجربه‌ی کاربری ممکن را ارائه کنند.

تامین امنیت Cloud On-Ramp

سرویس‌های ابری به خاطر انعطاف‌پذیری، قابلیت اطمینان بالا و امکان تغییر مقیاس متناسب با نیاز سازمان، محبوبیت بالایی بین شرکت‌های مختلف پیدا کرده‌اند. برای ارائه‌ی تجربه‌ی کاربری مناسب و بهره‌وری بالا، انتقال داده بین فضای ابری و زیرساخت داخلی به صورت امن و با سرعت شبکه ضروری است، و امنیت این انتقال باید به حدی باشد که الزامات قانونی را برآورده کند. فایروال‌های سنتی امکان انتقال سریع دیتاست‌های بزرگ را فراهم نمی‌کنند و به همین خاطر کسب‌وکار شما را کند می‌کنند. فایروال‌های نسل بعد فورتی‌نت قابلیت انتقال سریع دیتاست‌های بزرگ موسوم به Elephant Flow را تا سرعت 100Gbps دارند. فایروال فورتینت می‌تواند این جریان‌های داده را با همین میزان تروپوت با پروتکل IPsec نیز رمزگذاری کند.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات فورتی‌نت با شماره 02191004151 تماس بگیرید.