بنر
بنر2

خدمات آگاهی‌رسانی امنیتی گروه لیان

با نفوذ روزافزون فناوری اطلاعات در صنایع مختلف، حفاظت از دارایی‌های دیجیتال و اطلاعات حساس تجاری و هویتی، به یکی از چالش‌های اصلی سازمان‌های مدرن تبدیل شده است. روند پرشتاب دیجیتالی‌شدن شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در حوزه‌های مالی، زیرساخت، بهداشت و درمان و ارتباطات و همچنین مراکز و سازمان‌های دولتی، آنها را به اهدافی ارزشمند برای حملات سایبری تبدیل کرده است؛ حملاتی که می‌توانند خسارات مالیو معنوی جبران‌ناپذیری بر جای بگذارند. در اکثر قریب به اتفاق این‌گونه حملات، کلیدی‌ترین استراتژی مجرمان سایبری، سواستفاده از عدم آگاهی یا سهل‌انگاری کارکنان یا کاربران مجموعه هدف است. ناآگاهی کاربران و کارکنان سازمان‌ها نسبت به اصول اولیه و ضروری امنیت اطلاعات، به‌قدری شایع و جدی است که آن را به پاشنه آشیل امنیت سازمانی و مهم‌ترین دروازه ورود مهاجمان تبدیل کرده است؛ تا جایی که بخش بزرگی از حملاتسایبری برای موفقیت در حداقل یکی از مراحل خود، به مهندسی اجتماعی یا سواستفاده از اشتباهات کاربری وابسته هستند. این امر باعث شده آموزش مبانی امنیت سایبری و اصول سلامت دیجیتال به کارکنان و کاربران یک سازمان، یکی از حیاتی‌ترین مراحل ایمن‌سازی آن در برابر حملات سایبری تلقی شود.

آموزش آگاهی‌رسانی امنیتی یک استراتژی است که توسط متخصصان فناوری اطلاعات و امنیت برای جلوگیری و کاهش ریسک کاربران استفاده می‌شود. این برنامه‌ها برای کمک به کاربران و کارمندان در درک نقشی که در کمک به مبارزه با نقض امنیت اطلاعات ایفا می‌کنند، طراحی شده‌اند. آموزش موثر آگاهی از امنیت به کارکنان کمک می‌کند تا وضعیت سایبری مناسب با خطرات امنیتی مرتبط با خود را درک کنند و حملات سایبری را که ممکن است از طریق ایمیل و وب با آنها مواجه شوند، شناسایی کنند.

گروه لیان با نزدیک به یک دهه سابقه در ارائه خدمات و تامین محصولات امنیت سایبری در سطح سازمانی، به واسطه فعالیت طولانی‌مدت در حوزه امنیت اطلاعات و همچنین محافظت از طیف وسیعی از سازمان‌ها در برابر حملات سایبری، نسبت به اهمیت آگاهی‌بخشی به عنوان گامی مهم در محافظت از زیرساخت و دارایی‌های دیجیتال یک سازمان، به‌خوبی آگاه است. در همین راستا، گروه لیان، با همکاری کارشناسان شناخته‌شده امنیتاطلاعات کشور، خدمات متنوعی را برای آگاهی‌بخشی به کارکنان و مشتریان سازمان‌های فعال در حوزه‌های مختلف ارائه می‌دهد. در بخش‌های بعدی، این خدمات شامل خدمات تولید محتوا، خدمات آموزشی و خدمات پیشگیری فعال (اعلان‌ها و هشدارهای امنیتی) معرفی خواهند شد.

خدمات تولید محتوا

می‌توان به جرات گفت که تولید محتوا از مهم‌ترین گام‌ها در آگاهی‌بخشی نسبت به سلامت سایبری و امنیت اطلاعات است. محتوای به‌روز، قابل درک و صحت‌سنجی‌شده، سال‌هاست به عنوان یکی از ابزارهای اصلی کارشناسان امنیت و مروجان فرهنگ سایبری استفاده می‌شود. فرایندهای ظریف و تخصصی بازگردانی، تالیف و تولید محتوا نیازمند سال‌ها تجربه‌ی فنی و هم‌چنین آشنایی با مخاطبان مختلف است. هدف‌گذاری صحیح، استمرار در انتشار محتوا و کیفیت بالای فرم و محتوا، همگی در ثمربخشی این فرایندها اثرگذار هستند. گروه لیان با سال‌ها تجربه در تولید محتوای متنی، صوتی و تصویری، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مجموعه‌ها در پی‌ریزی و اشاعه فرهنگ سایبری کشور در سال‌های گذشته نقش‌آفرینی کرده و آماده است تیم حرفه‌ای تولید محتوا، تجهیزات و تجارب خود در این حوزه را در اختیار مجموعه‌های مختلف قرار دهد. خدمات تولید محتوا گروه لیان به شرح زیر است:

تولید محتوای متنی

بلاگ

بروشور

تولید محتوای متنی

بلاگ

بروشور

تولید محتوای ویدئوئی

استودیو لیان

موشن‌گرافی

تولید محتوای ویدئوئی

استودیو لیان

موشن‌گرافی

محتوای بصری

پوستر

اینفوگرافی

محتوای بصری

پوستر

اینفوگرافی

خدمات آموزشی

یکی از اساسی‌ترین بخش‌های هر استراتژی امنیت سایبری، آموزش کارمندان و مشتریان است. رفتارهای صحیح امنیت سایبری، یک مهارت اساسی حرفه‌ای است، و آموزش این مهارت باید به‌شدت جدی گرفته شود. در حوزه‌هایی که با داده‌ها و سامانه‌های حساس سر و کار دارند، مانند شرکت‌های مالی، فناوری اطلاعات، شرکت‌های مخابراتی، شرکت‌های زیرساخت، صنایع خدماتی و بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های مشابه، آموزش‌دیدن کارمندان مزیت رقابتی جدی و حیاتی است و به مشتریان این‌گونه شرکت‌ها اطمینان خاطر می‌دهد که تمام قدم‌های لازم برای محافظت از داده‌های آن‌ها برداشته شده است. گروه لیان، سابقه همکاری با سازمان‌های متعددی را برای آموزش کارمندان و کاربران در سطح گسترده در کارنامه دارد. خدمات متنوع این مجموعه در زمینه آموزش مبانی و اصول امنیت سایبری، سازمان‌ها را قادر می‌سازد فرایند حیاتی آموزش امنیت را به طور کامل و مطابق با جدیدترین استانداردهای بین‌المللی طی کنند. خدمات آموزشی گروه لیان به شرح زیر می‌باشد:

  • دوره‌های پایه امنیت سایبری
  • آموزش کارکنان جدید
  • کارگاه‌های عملی امنیت سایبری
  • وبینارهای آشنایی با مبانی امنیت سایبری
  • ارزیابی پیوسته سطح آگاهی کارکنان
  • خدمات ویژه مشتریان برگزیده

خدمات پیشگیری فعال

آگاهی‌رسانی محتوایی و آموزش‌های مدون زیربنای ایمن‌سازی بدنه انسانی یک سازمان را تشکیل می‌دهند، اما مجرمان سایبری همواره در حال پیداکردن روش‌ها و آسیب‌پذیری‌های جدید هستند؛ به همین علت سرعت عمل در آگاهی‌رسانی نسبت به خطرات امنیتی جدید، می‌تواند عامل تعیین‌کننده در قربانی‌نشدن یک سازمان در موج حملات سایبری جدیدی باشد که برای اولین بار دیده می‌شوند. در حالی که اطلاع‌رسانی به کارمندان از طریق بسترهای محتوایی و آموزش‌های سازمانی ممکن است چند روز طول بکشد، سیستم‌های اعلان و هشدار می‌توانند در لحظه‌ی افشای حملات، کارمندان را نسبت به خطر آنها مطلع کنند. گروه لیان امکانات زیادی را برای پیاده‌سازی چنین بستری در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد که به شرح زیر می‌باشند:

  • اطلاع‌رسانی در بستر پیامک، ایمیل و دیگر بسترهای ارتباطی
  • اعلان‌های یکپارچه
  • خبرنامه‌ها و بولتن‌های امنیت سایبری

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره، می‌توانید با شماره 02191004151 تماس حاصل نمایید.