دوره آموزشی Sans FOR578

دوره آموزشی Sans for 578
(Cyber Threat Intelligence)

دوره Cyber Threat Intelligence یا همان هوش تهدیدات سایبری برای بالابردن سطح متخصصین امنیت طراحی و ارائه شده است. دوره sans578 براساس تحلیل‌های ساختاری طراحی شده است که این کار برای ایجاد پایه و اساسی محکم در مهارت‌های امنیتی متخصصان امنیت سایبری، انجام گرفته است. در بین متخصصین امنیت، رایج است که خود را تحلیل‌گر بنامند. اما چه تعداد از ما، به جای تظاهر به تخصص در این زمینه، آموزش‌های اصولی مربوط به تحلیل و آنالیز را گذرانده‌ایم؟ این دوره سعی دارد تا تحلیل‌گران را درمعرض ذهنیت‌ها، روش‌ها و تکنیک‌های جدید قرار دهد که دانش موجود آن‌ها را تکمیل خواهند کرد. همچنین بهترین شیوه‌های جدید را برای تیم‌های امنیتی خود ایجاد می‌کند. مهارت‌های تجزیه و تحلیل برای دنیای پیچیده‌ای که مدافعان به‌طور روزانه درمعرض آن هستند، بسیار مهم است.

هوش در دنیای امنیت سایبری، یک منبع اطلاعاتی یا چیزی که از یک ابزار حاصل شود نیست. هوش یعنی اطلاعاتی عملی، که به یک شکاف دانش در یک سازمان، پاسخ می‌دهد. مدافعان در این دوره می‌آموزند تا با رخ‌دادن هر نفوذی، در مورد آن بیشتر بدانند و در آن زمینه تکامل یابند. بنابراین مدیران امنیت سایبری یا کارکنان این حوزه در سازمان‌هایی که به دنبال ایجاد یا به‌روزرسانی برنامه‌های واکنش و تشخیص، برای مقابله با تهدیدهای روزانه هستند، حتماً نیازمند شرکت در چنین دوره‌هایی خواهند بود.

دوره FOR578 از مجموعه دوره‌های SANS سعی می‌کند تا به طیف‌های مختلف متخصصین امنیت، در زمینه بالابردن هوش مقابله با تهدیدات موجود در این زمینه کمک کرده و دانش آن‌ها را در این زمینه ارتقاء دهد.

content-photos/81/555/content_photo_SAXCOLE8gp1OULjM.jpg

سرفصل‌های دوره FOR578

 • Cyber Threat Intelligence and Requirements
 • The Fundamental Skillset: Intrusion Analysis
 • Collection Sources
 • Analysis and Dissemination of Intelligence
 • Higher-Order Analysis and Attribution

پیشنیاز دوره SANS 578

SANS 578 دوره‌ای مناسب برای کسانی است که دانش امنیتی یا تجربه قبلی در این زمینه را دارا باشند. اما کسانی که به تازگی قصد ورود به این دنیا را دارند نیز می‌توانند با پشت‌سر گذاشتن پیشنیازهای موجود، در این دوره شرکت کنند.

برخی از دوره‌هایی که می‌توانند به‌عنوان پیشنیاز FOR578 مطرح شوند عبارتنداز SEC401 ، SEC511 ، FOR508 ، FOR572 ، FOR526 ، FOR610 ، ICS515 و...

دانشجویان یا افراد علاقمندی که در هیچ‌یک از دوره‌های بالا شرکت نکرده‌اند نیز می‌توانند با داشتن دانش کافی در این زمینه و یا تجربه کاری، در این دوره شرکت کنند.

content-photos/81/552/content_photo_TURf8e64scAYmkad.jpg

توانایی‌های فرد بعد از گذراندن این دوره

در طول این دوره شما با موارد زیر آشنا شده و توانایی‌های لازم را دریافت خواهید کرد:

 • کار با SIFT Workstation
 • کار با USB مجهز به داده‌های مربوط به تمرینات Intel، ضبط حافظه، ضبط شبکه، SIFT Workstation 3 ، ابزارها و مستندات
 • انجام تمرینات مربوط به هوشمندسازی فضای سایبری در هنگام خطر

چه کسانی به دوره آموزشی SANS578 نیازمند هستند؟

کارکنان امنیت سایبری، اولویت شرکت در این دوره خواهند بود. از آنجایی که این دوره مهر تاییدی بر مهارت‌های تحلیل افراد در حوزه امنیت سایبری خواهد بود، لذا شرکت تمامی کارکنان حوزه امنیت، مدیران امنیت و... در دوره SANS FOR578 می‌‍تواند به بالارفتن ایمنی سازمان‌ها کمک کند. اما به‌طور کلی افراد زیر می‌توانند از شرکت‌کنندگان این دوره به‌شمار روند:

 • تحلیل‌گران امنیت اطلاعات
 • پرسنل مرکز کنترل امنیت اطلاعات و کارکنان این امنیت
 • مدیران فنی که به دنبال ایجاد تیم‌های اطلاعاتی هستند
 • دانشجویان حوزه امنیت سایبری
 • و علاقمندان به حوزه امنیت اطلاعات و تحلیل