دوره MCSA

دوره MCSA

دوره MCSA که مخفف Microsoft Certified Solutions Associate است، آخرین مدرک مایکروسافت برای مدیریت سرورهای مبتنی بر مایکروسافت است. در حقیقت، گذراندن این دوره تایید می‌کند که فرد توانایی مدیریت سرورهای مایکروسافت را دارد و برای پایه‌گذاری سرویس‌های مبتنی بر ویندوز سرور 2016، در قالب دوره‌های آموزشی و Certification طراحی و ارائه شده است.

دوره MCSA به طور کلی تمرکز خود را بر روی مباحث نصب، ذخیره‌سازی و ارائه ویژگی‌ها و عملکردهای موجود در ویندوز سرور 2016 گذاشته است.
همچنین در قسمتی دیگر از این دوره، تمرکز ویژه‌ای روی قابلیت‌ها و عملگرهای شبکه‌ای موجود در ویندوز سرور 2016 ایجاد شده تا موضوعاتی از جمله VPN ،IPAM ،DHCP ،DNS و SND برای دانشجویان مطرح شود.

و در قسمت بعدی دوره MCSA، به عملگرهای در دسترس در ویندوز سرور 2016 مایکروسافت پرداخته شده است که در این بخش، دانشجویان با موضوعاتی مثل اکتیو دایرکتوری، AD FS ، AD CS و پراکسی وب اپلیکیشن‌ها آشنا خواهند شد.

content-photos/51/364/content_photo_bRxtm8FLTY4Nesd1.jpg

سرفصل‌های MCSA

سرفصل‌های این دوره آموزشی شامل سه بخش جداگانه است که هرکدام از این بخش‌ها به طور جداگانه، دارای مباحث جزئی هستند. این سه سرفصل در زیر قابل مشاهده‌اند:

  • 70-740 InstallationT Storage & Compute with Windows Server 2016
  • 70-741 Networking with Windows Server 2016
  • 70-742 Identity with Windows Server 2016

پیش‌نیاز دوره MCSA

داشتن دانشی در زمینه شبکه، دانشی در زمینه IT و یا کارکردن با سرورهای پیشین مایکروسافت، قطعاً می‌تواند به پیشرفت سریع و یادگیری آسان شما در این زمینه کمک کند. برای شرکت در این دوره، دانش کامل در این زمینه ضروری نیست، اما به بهتر شدن روند یادگیری شما کمک شایانی خواهد کرد. برای به دست آوردن مهارت‌های ابتدایی در زمینه شبکه، می‌توانید در دوره Network+ شرکت کنید.

دوره MCSA2016 یک دوره پایه برای کسانی‌ست که می‌خواهند از سطح متوسط به سطح حرفه‌ای در مدیریت سیستم‌ها بروند.

 

content-photos/51/361/content_photo_cTFnRld8pPDCOSNK.jpg

توانایی‌های فرد بعد از گذراندن این دوره

اگر به دنبال بدست آوردن مهارت‌های اصلی در زمینه دستیابی به یک جایگاه شغلی معتبر در حوزه فناوری اطلاعات هستید، MCSA می‌تواند مدرک معتبری برای رسیدن به خواسته شما باشد. پیش از این، مدرک معادل MCSA2016 ، مدرک MCSA2003 بود که برای مدیریت محیط‌های شبکه مبتنی بر Windows Server 2003 مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما اکنون با بالا رفتن سطح ویندوزهای مایکروسافت و همچنین سرورهای آن، نیاز به مدرک MCSA2016 بیش از پیش برای مدیران شبکه احساس می‌شود.

همچنین پس از گذراندن این دوره، دانشجویان آمادگی شرکت در دوره‌های تخصصی‌تر از جمله دوره MCSE را پیدا می‌کنند.

 

چه کسانی به آموزش MCSA نیاز دارند؟

MCSA2016 مدرکی معتبر برای کسانی‌ست که به گونه‌ای با سرورهای مایکروسافت در ارتباط هستند و قصد مدیریت و استفاده از این سرورها را دارند. پس به طور کلی این دوره برای افرادی مناسب است که قصد پیشرفت در این زمینه را دارند. اما به افراد زیر نیز پیشنهاد می‌شود که برای پیشرفت کار خود، در این دوره شرکت کنند:

  • مدیران سازمان‌هایی که از شبکه‌های مبتنی بر سرورهای مایکروسافت استفاده می‌کنند
  • دانشجویان IT و مهندسی
  • مدیران شرکت‌ها
  • مهندسین شبکه
  • علاقمندان به مباحث شبکه و به خصوص MCSA
  • افرادی که قصد شرکت در دوره‌های پیشرفته سیسکو را دارند