بنر
بنر2

وبینار رایگان بررسی دوره های CEH و PWK

وبینار آشنایی با دوره‌های PWK و CEH

از سال 2003 موسسه معتبر EC-Council با ارائه دوره‌ای با نام CEH یا همان هکر اخلاق‌مدار، قدم در راه آموزش در زمینه مقابله با هکرهای سوءاستفاده کننده نهاد. شرکت کنندگان این دوره می‌توانند نقاط آسیب‌پذیری سیستم‌های تحت کنترل خود را به خوبی مورد بررسی قرار داده و همچنین ابزارهای تست این نقاط ضعف را نیز مورد استفاده قرار دهند. متخصصان CEH پس از گذراندن این دوره با مواردی ازقبیل نحوه اسکن، تست، هک و امنیت سیستم‌های هدف آشنایی پیدا کرده و توانایی‌های این افراد در قالب Reconnaissance، Gaining Access، Enumeration، Maintaining Access و Covering Tracks خلاصه می‌شود.
همچنین موسسه معتبر دیگری نظیر Offensive Security برای افرادی که با سیستم‌عامل لینوکس (نرم‌افزار کالی لینوکس) در حوزه امنیت فعالیت می‌کنند، دوره‌ای با نام PWK یا همان Penetration Testing with Kali طراحی و ارائه کرده است. در این دوره نیز شرکت کنندگان می‌توانند به صورت عملی با ابزارهایی آشنایی پیدا کنند که در دنیای واقعی با آن‌ها تست نفوذ انجام می‌شود. تست نفوذ یکی از وظایف متخصصانی‌ست که در حوزه امنیت (هکرهای اخلاق‌مدار) فعالیت می‌کنند. دوره PWK به دلیل پیشرفته بودن در مراحل تست نفوذ، می‌تواند گزینه خوبی برای متخصصان شبکه و متخصصان امنیتی باشد که می‌خواهند قدمی جدی در حوزه تست نفوذ بردارند.

content-photos/69/483/content_photo_PWpmJlPerm2t1XUJ.jpg

ورود به دنیای امنیت با PWK و CEH

به طور کلی توصیه‌ی متخصصان امنیت به افرادی که قصد ورود به دنیای امنیت را دارند این است که علاوه بر یادگیری زبان‌های برنامه نویسی مورد نیاز و پشت سر گذاشتن دوره‌های ابتدایی، ابتدا با گذراندن دوره‌های PWK و CEH شروع کنند. در حقیقت می توان گفت اولین قدم ورود به دنیای تخصصی امنیت و تست نفوذ شرکت در دوره های CEH و PWK می باشد.
به همین دلیل گروه آموزشی لیان با توجه به شرایط موجود و عدم امکان برگزاری کارگاه‌های حضوری، با ارائه وبیناری رایگان در مورد این دو دوره، سعی دارد تا مطالب کلی، سرفصل‌ها، برخی مباحث و آینده‌ی کاری پس از گذراندن این دو دوره را به علاقمندان این حوزه ارائه دهد. این وبینار دو ساعته به صورت کاملاً رایگان برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند ازطریق لینک موجود، نسبت به ثبت نام در این وبینار اقدام نمایند. در این وبینار به بررسی موضوعاتی که در این دوره مطرح می شوند، پرداخته می شود.