وبینار رایگان ملزومات ورود به حوزه تست نفوذ وب

تست نفوذ، بخشی ضروری از استراتژی امنیت

در استراتژی‌های امنیتی هدف متخصصان IT و امنیت سایبری، خارج‌ نگه‌داشتن هکرها و مهاجمان مختلف از سیستم‌ها و شبکه‌های ارزشمند و حیاتی یک سازمان است. این متخصصان با استفاده از ابزارها، راهکارها و روش‌های گوناگون سدها و موانع مختلفی در برابر حملات مختلف قرار می‌دهند. هدف نهایی از برقراری هرگونه استراتژی امنیت جلوگیری کامل از هرگونه نفوذ یا دسترسی ناخواسته است.

اما پس از در نظر گرفتن یک استراتژی امنیتی و پیاده‌سازی سیستم‌ها و راهکارهای امنیتی گوناگون، چطور می‌توان مطمئن بود که این راهکارها از ما در برابر خطرات مختلف محافظت کرده و وظیفه‌ی خود را در جلوگیری از نفوذ مهاجمین به خوبی انجام می‌دهند؟ در این‌جاست که متخصصان تست نفوذ (PenTest) به کمک ما می‌آیند. این متخصصان تمام روش‌های مختلفی را که یک مهاجم ممکن استفاده کند به کار بسته و سعی در نفوذ و یا دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ها و شبکه می‌کنند؛ با این رویکرد می‌توان مشکلات و حفره‌های موجود در استراتژی امنیت را به خوبی شناسایی کرده، و پیش از آن که هکرها آن‌ها را یافته و از آن‌ها برای مقاصد مجرمانه‌ی خود بهره برده و خسارات عظیمی به سازمان وارد کنند، این مشکلات و حفره‌های امنیتی را پچ کرد. امروزه به خاطر قوانین و مقررات متعدد، خسارات هنگفت حملات سایبری موفق هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ آسیب‌های وارده به وجهه‌ی یک سازمان، و هم‌چنین اهمیت بالای امنیت اطلاعات، بازار امنیت سایبری به بازار گسترده‌ای تبدیل شده و استراتژی‌های امنیت سایبری جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های کلی پیوستگی و امنیت کسب‌وکار پیدا کرده‌اند. همان‌طور که گفته شد، تست نفوذ بخش مهمی از این استراتژی‌ها را تشکیل داده و لذا نیاز به متخصصان تست نفوذ باتجربه و ماهر روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

وبینار رایگان ملزومات ورود به حوزه تست نفوذ وب

با توجه به اهمیت بالای تست نفوذ در امنیت سازمانی، گروه آموزشی لیان اقدام به برگزاری وبینار رایگان «ملزومات ورود به حوزه‌ی تست نفوذ وب» کرده است. این وبینار توسط مهندس کوشا زنجانی، از متخصصان حوزه تست نفوذ تدریس می‌شود. در این دوره مقدمات لازم برای تبدیل‌شدن به یک متخصص تست نفوذ برنامه‌های تحت وب به صورت مبسوط تشریح شده و شرکت کنندگان دیدگاهی جامع و عملی نسبت به این حوزه به دست می‌آورند.